Як фотограф на вінчання я провів зйомку у храмі Святого Василія Великого. Храм святого Василія Великого розташований на Вознесенському узвозі, 7 у Києві. Це греко-католицька церква при монастирі.
Обряд вінчання тут проводиться у греко-католицькій традиції, проте я як фотограф на вінчання не побачив великої різниці між вінчанням греко-католиків та православним вінчанням.
Фотограф на вінчання
На сьогоднішній день багато пар запрошують на своє вінчання фотографа або навіть відеографа. Церква дозволяє знімати обряди вінчання на фотоапарат, тільки без спалаху.
Вінчання – це весілля у церкві, тому до цієї зйомки можна ставитися як до зйомки весільної церемонії.
Зазвичай я намагаюся під час зйомки вінчання не заважати обряду та гостям і якомога менше потрапляти всім на очі. Тобто, намагаюся працювати непомітно.
Разом із тим, як фотограф на вінчання, мені потрібно зловити на світлинах усі ключові моменти обряду, присутніх гостей та інтер’єр. Саме цим і відрізняються професійні фотографії вінчання від зроблених ріднею та знайомими.
Професійний фотограф на вінчанні постійно спостерігає за процесом та готовий зробити вдалий кадр.
Як проходить обряд вінчання
У храмі Святого Василія Великого обряд вінчання супроводжується співом. На другому поверсі храму є спеціальне місце, звідки священнослужитель співає ритуальні співи. Акустика у храмі добра.
Також зазначу, що і освітлення у храмі не погане, з точки зору фотографії. У стелі храму є великі вікна, через яке проходить сонячне світло. Тому, якщо ваше вінчання проходить вдень, у храмі буде природнє освітлення.
Це важливо, адже у деяких храмах навіть вдень всередині темно.
Я не спеціаліст із церковних обрядів, але зазвичай під час вінчання священник проводить його так. Спочатку запрошуються молоді та гості. Їх становлять перед священником, який проводить обряд.
Під час церемонії молоді одягають один одному обручки, слухають молитви, настанови. Свідки на вінчанні тримають над молодими деякий час вінчальну корону, яку ще називають вінцем. Тримання такої корони над головами молодят може бути складним завданням.
Також під час церемонії вінчання молоді стають на рушник для молитви та благословення, їм дають поцілувати хреста та благословляють.
Як фотограф на вінчання я помітив, що у різних храмах обряд вінчання може трохи відрізнятися, але всі вони загалом притримуються одного плану.
Оскільки вінчання – це весілля, тільки у церкві, церемонія у чомусь повторює звичайний цивільний обряд весілля.
Чи потрібен фотограф на вінчання
Тут вже вирішувати вам особисто. Дехто хоче провести вінчання тільки удвох та з священиком, або у вузькому колі близьких та сім’ї. Дехто хоче отримати спогади про вінчання у якісних фотографіях.
Якби там не було, але більшість храмів та священників дозволяються фотографам знімати обряд вінчання.
З власного досвіду роботи фотографом на вінчання знаю, що вінчання можна проводити навіть після десяти років від цивільного шлюбу. Багато хто проводить вінчання відразу після церемонії у РАГСі.
Тому, якщо вам потрібен фотограф на вінчання, напишіть мені через сторінку Контакти, або через сторінку у Facebook Kirill Tigai Photography.
Більше фотографій вінчання дивість у розділі мого блогу Вінчання.