Тиждень тому я мав нагоду фотографувати українського письменника Любка Дереша. Дереша я вже фотографував раніше під час його виступу на презентації нової книжки «Спустошення», а цього разу це була окрема фотосесія, якою я хочу розпочати свій власний фотопроект про українських письменників.
Портрети українських письменників
Ідея зробити галерею фотопортретів сучасних українських письменників та поетів прийшла до мене після роздумів про літературу в цілому. Згадуючи відомих світових майстрів пера, я подумав, що майже всі їх фотографії, які дійшли до нас, і так чи інакше створили образи того чи іншого письменника, були зроблені професійними фотографами.
Читайте також: Як фотографувати письменника
У часи, коли імідж людини створювали друковані ЗМІ, портрети відігравали у цьому неабияку роль. Відомих людей суспільство знало по їх надрукованих фотографіях, а тому кожна відома особа минулого мала десятки професійних фотопортретів.
Із появою інтернету фотографія та хороший портрет стали ще більш важливими для публічних людей.
Тому я і подумав, що знаю дуже мало хороших фотопортретів українських письменників. І після цього в мене виникла ідея зняти такі фотопортрети та об’єднати їх в одну галерею.
Науковий метод
Чому саме галерея із різними письменниками? Думаю, що такий формат дасть загальне уявлення про те, наскільки багата сучасна українська література, і скільки письменників та поетів насправді є і працює саме зараз.
До того ж, зіставлення в одному місці таких різних людей, проте із однакової області діяльності, повинно дати цікавий ефект при порівнянні.
Звісно ж, всі мої грандіозні плани щодо такого фотопроекту можуть і не бути досягнутими, але спробувати варто.
Любко Дереш. Фотопортрет
Як і у всіх знаменитих людей, у Любка Дереша було дуже мало часу для фотосесії. Відразу після фотозйомки він повинен був давати відео-інтерв’ю, тому на саму фотосесію було потрачено хвилин п’ятнадцять.
Із інтерв’ю інших фотографів я дізнався, що це звична практика для людей із напруженим графіком. Інколи для фотосесії виділяють хвилину! А тому від фотографа залежить, які він візьметься до справи, підготується, продумає заздалегідь план для зйомки.
Я відразу планував, що фотосесія буде дуже короткою, а тому націлювався на те, щоб із відзнятого матеріалу можна було отримати одну гарну фотографію. Вийшло декілька гарних фотографій, а тому я задоволений результатом.
Звісно, можна було зробити фотосесію довшою, придумати якісь різні тематики, але реальне життя вносить свої правки.
Фотосесія проходила у книжковому магазині-бібліотеці, яка дала чудовий фон для портрету письменника.
Сподіваюся, що мені вдасться зробити портрети і інших українських літераторів.