Якщо ви полюбляєте живі рок-виступи, фестивалі, красиву природу, намети, співи під гітару, тоді фестиваль Схід Рок – це найкращий вибір для відпочинку та задоволення. Схід Рок дає вам все, що ви очікуєте від музичного фестивалю, плюс озера у Дендрологічному парку Тростянця, ліс і навіть йогу з зумбою. Відвідайте це дійство наступного літа і ви зрозумієте, чому Схід Рок – один із найкращих фестивалів України.

фестиваль Схід РокВсе починається із залізничної станції Смородине

Рано вранці я стою на залізничній станції Смородине. Так називається зупинка поїзда у Тростянці Сумської області, де проходить фестиваль Схід Рок. Не попутайте із іншим Тростянцем у Вінницькій області, бо буде морока.

Як «Укрзалізниця» показує свою зневагу до пасажирів

Моя нічна поїздка із Києва була не дуже приємною, бо «Укрзалізниця» створила пекельну машину для тортур пасажирів – у нічному поїзді встановили незручні крісла, не залишивши жодного лежака, як у звичному для всіх плацкарті. Поїзд їде вночі і ти всю дорогу намагаєшся заснути сидячі. Але це не можливо, бо сидіння не нахиляються назад, а вагони не передбачені для такого розміщення. Всю ніч ти робиш «камасутру» із сусідом навпроти тебе, бо ваші ноги буквально впираються один на одного. Одним словом, якщо їдете до Тростянця, їдьте або машиною, або обирайте поїзд із звичайним плацкартом чи купе. І нехай буде проклятий той чиновник, що придумав пускати вночі такі сидячі потяги. На цьому негатив закінчу.

Потяг залишив мене рано вранці на пероні і так починається мій перший день на Схід Рок. Минаючи будівлю станції, яка нагадує споруду фільму «Метрополіс», я йду до центру міста, де знаходиться форт Круглий двір. Це справжня фортеця, на території якої стоїть головна сцена Схід Рок. Проте наразі мені не туди, а в наметове містечко фестивалю, що знаходиться за півгодини пішки від центру у Дендрологічному парку.

Але по дорозі я зайду у місцеве АТБ, бо треба купити їжі та води. АТБ стане головною принадою відвідувачів фестивалю.

Дендрологічний парк Тростянця – дуже красиве місце із справжнім лісом та озерами. Тут проста можна зупинятися на відпочинок, без всіляких фестивалів. По дорозі до наметового містечка я зустрічаю лавки та столи для відпочинку, приготування байдарок, які можна орендувати під час фестивалю. Також я зустрічаю інших гостей фестивалю. Вони усі із рюкзаками, наметами та карематами. А в мене нічого. Бо я вже забронював собі місце у наметі із карематом та спальнім мішком. Це такий собі похідний готель – дешево і з пригодами. Щодо готелів Тростянця – то вони всі забиті на дні фестивалю організаторами, волонтерами та виконавцями.

Наметове містечко Схід Рок

фестиваль схід рок

Якщо ви думаєте відсипатися у наметовому містечку Схід Рок, то марні ваші сподівання – це місце під час фестивалю не засинає. Зранку тут починають настроювати обладнання на малій сцені музичні гурти, хтось ще із ночі співає під гітару, хтось пиляє дрова, десь працює мотоцикл, десь їде машина. Вдень тут проходять концерти, а вночі – у кожного під своїм наметом власний концерт. Тому спати на фестивалі вийде дуже мало. Така долі фестивалів – треба гуляти нон-стоп кілька днів поспіль.

наметове містечко Схід Рок

Але якщо ви витривала людина і нічні туси вам бачити не вперше, у наметовому містечку дуже багато розваг. Ви можете вийти на берег озера, скупатися, поплавати на байдарці. Вранці сходити на йогу та зумбу, яку тут роблять для відвідувачів.

Туалети тут не дуже – звичайні пластикові кабінки. Умивальники також не вищого сорту – такі, як колись були на дачах. Що їх потрібно доливати водою. Тому готуйтеся до справжніх польових умов. Як у поході.

То чому ж їдуть на такі фестивалі?

фестиваль Схід Рок

На такі фестивалі їдуть за атмосферою, іншим ритмом життя, музикою та спілкуванням. Щось є у природі людини, що штовхає її на те, щоб збиратися із іншими людьми до купи та веселитися. І чому не веселитися під живу рок-музику?

На Схід Рок їдуть сім’ями, з малечею, друзями, поодинці як я, на машинах, навіть на дорогих Мерседесах, на мотоциклах. Я не зможу вам пояснити, як це цікаво, якщо ви жодного разу не були на фестивалі. Вам потрібно спробувати самому. Щось є таке в цих фестивалях і спільним гулянням, що змушує забути і важку дорогу до фестивалю і недосип.

Але попереджаю, такі заходи не для кожного. Потрібно бути витривалим до польових умов, відчувати себе вільним у великому колі незнайомців, любити рок і все що з ним не пов’язано.

Слем та музня на Схід Рок

музыкальный фотограф Кирилл Тигай

Музичні виступи на Схід Рок проходять на двох сценах. Мала сцена встановлена у наметовому містечку. Тут грають після обіду до початку виступів на головній сцені. Головна сцена розташована у Круглому дворі і починає працювати під вечір. Із наметового містечка до головної сцени ходять спеціальні маршрутки, але будьте готові йти пішки або їхати на таксі.

концертная фотография фотограф Кирилл Тигай

Якщо казати простими словами, то на малій сцені фестивалю виступають менш відомі колективи, а на головній – більш відомі. Часто їх ще називають хедлайнерами. І можна здогадатися, що виступи на малій сцені будуть менш цікавими, ніж на головній. Здебільшого так воно і є. Але цього разу на малій сцені Схід Року було маленьке виключення із правил – один гурт грав пісні Короля і шута. Такого бадьорого відгуку від аудиторії я не бачив навіть на головній сцені. Щоправда, після короткого виступу цього гурту (Добрые люди), на малій сцені здебільшого було не дуже цікаво.

Портфолио фотографа Кирилла Тигая

А ось під вечір на головній сцені фестивалю починалися справжні гуляння. І тут хочу вам пояснити, що таке слем на рок-виступі. Отже, уявіть, під сценою від жвавих ритмів та рифів вас само по собі починає ковбасити. Те ж саме трапляється із іншими навколо вас. Вам вже не достатнього того, що ви підспівуєте і підстрибуєте разом із виконавцями під улюблені мелодії. Вам хочеться побігати. І ви починаєте бігати. По колу. Разом із іншими. Але ж емоції не вщухають, і треба щось із ними робити. Тому ви починаєте штовхатися із іншими навколо себе. Ось так і робиться слем.

Слем може бути не тільки із бігання по колу і штовханини. Тут може бути крауд-серфінг – це коли когось носять на руках – або виконавця, або якогось фаната. Це може бути гребля сидячі із іншими навпроти сцени. Це може бути все що завгодно і на що вистачить уяви під час рок-виступу.

Просто подивіться фотографії. І ви зрозумієте, чи потрібно вам це, чи ні.

Багато фотографів їде на такі заходи, аби зняти відомі колективи. Я також їх фотографує, але найбільше мені подобається фотографувати аудиторію. І це найбільше мене приваблює на таких подіях – справжні людські емоції. Позитивні. Сильні. Без прикрас. Тому, усім гарної музики і настрою.

 

Більше про мої подорожі та фотографування концертів читайте у розділі мого сайту Концертна фотографія.

 

Добавить комментарий